XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

2019-06-06
Tydzień Czytania Dzieciom to doroczne święto w ramach trwającej od 18 lat kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Akcja ma na celu promowanie idei głośnego czytania, rozwijanie zainteresowań czytelniczych już od najmłodszych lat. To także zwrócenie uwagi na konieczność czytania dzieciom, bo tylko tak obudzić w najmłodszych możemy zamiłowanie do sięgania po książki. Skutecznym sposobem na to jest bliski kontakt ze słowem drukowanym, dlatego nasza Biblioteka po raz kolejny włączyła się w tę ogólnopolską akcję. Odwiedzili nas drugoklasiści miejscowej szkoły podstawowej będący zarazem członkami SKO. Podkreślając swoją przynależność ubrane mieli piękne koszulki świadczące o udziale w innowacyjnym programie edukacji finansowej. Głośnemu czytaniu towarzyszyły pogadanki z zaproszonymi gośćmi, którzy wystąpili w roli czytających. Spośród kolekcji książek dla dzieci zaprezentowaliśmy i omówiliśmy te najciekawsze i najpiękniejsze, by podkreślić, że literatura wnosi w nasze życie dużo radości, a książka może stać się największym przyjacielem. Mamy nadzieję, że nasze wspólne podróże czytelnicze rozbudziły w dzieciach zainteresowania książką.