Bądźmy życzliwi jak bohaterowie naszych lektur - zajęcia z elementami biblioterapii

2018-11-23
21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości, pozdrowień i dzień dobrych uczynków. W związku z tym  do naszej biblioteki zaprosiliśmy uczniów  ze Szkoły Podstawowej przygotowując  na ten temat  zajęcia z elementami biblioterapii. Celem  spotkania było  przeciwdziałanie bierności i bezczynności  w udzielaniu pomocy wobec osób jej oczekujących. Kształtowanie postaw społecznych, wprowadzenie dzieci w świat wartości uniwersalnych takich jak: dobro, pomoc, życzliwość to także idee przyświecające zajęciom z młodymi ludźmi. Pracowaliśmy w oparciu o teksty literackie. Były zabawy integracyjne, edukacyjne, parateatralne. Na „drzewie  uczynków” dzieci przyklejały swoje dobre uczynki, a radośnie bawiły się podczas „tańca serc”. Mamy nadzieję,  że zadowoleni z zajęć uczniowie przeniosą choćby część treści na grunt własnego postepowania w stosunku  do otaczających ich ludzi.