Dobre maniery Cecylki Knedelek...czyli o tym, że wypada wiedzieć co wypada. Zajęcia z elementami biblioterapii dla dzieci ze świetlicy szkolnej.

2018-04-11
Zajęcia biblioterapeutyczne dla uczniów  ze świetlicy szkolnej  miały na celu uświadomienie dzieciom jak ważne jest posiadanie dobrych manier i dlaczego warto je mieć.  Ćwiczyliśmy umiejętności zachowania się w różnych sytuacjach,  umiejętności dbania  o dobre relacje z innymi,  poznawaliśmy to „co wypada a co nie wypada”  . Wybrane na zajęcia teksty poruszały takie tematy jak: zasady witania się i żegnania, dziękowania, używania słów „proszę” ,”dziękuję”, „przepraszam”.  Na ich podstawie  omawialiśmy różne zachowania bohaterów w życiu codziennym.  Były zabawy tematyczne i zagadki.Przy dźwiękach muzyki  była okazja do spożytkowania energii oraz nauki przez zabawę.