Elementarz małego Polaka - lekcja biblioteczna.

2018-11-08
8 listopada naszą  bibliotekę odwiedziły dzieci z klasy pierwszej Szkoły Podstawowej. Tematem spotkania było Święto Niepodległości. Rozmawialiśmy o symbolach narodowych, wolności, niepodległości i o Józefie Piłsudskim. Celem przeprowadzonych zajęć było rozwijanie wśród dzieci poczucia przynależności narodowej, poszerzenie wiedzy na temat ojczyzny oraz  uświadomienie znaczenia takich wartości, jak:  niepodległość, wolność, patriotyzm .  Pogadanka na temat pojęć związanych z omawianym zagadnieniem dlaczego dla nas Polaków tak bardzo ważne jest to święto była uzupełnieniem czytanych tekstów. Na zakończenie uczniowie bardzo ładnie odśpiewali wszystkie zwrotki  polskiego hymnu narodowego. Spotkaniu towarzyszyła wystawka literatury patriotycznej. Dzieci z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach, dzięki którym poszerzyli swoją wiedzę  o historii kraju.