Smok Maciuś wśród lubeńskich dzieci.

Smok Maciuś wśród  lubeńskich dzieci.
2018-10-25
Bajkowy bohater Smok Maciuś odwiedził GBP w Lubeni oraz 2 filie udając się do naszych małych czytelników w przedszolach i zerówkach, by opowiedzieć o swoich przygodach. Wizyta uroczego, rozbrykanego gościa sprawiła milusińskim wiele radości. Mieszkający w pobliżu Smoczej Góry książkowy przyjaciel dzieci opowiadał o sobie, bawił się i tańczył, a także ochoczo odpowiadał na  pytania. Towarzyszące przybyszowi bibliotekarki przeczytały o przygodach jakie opisane zostały w serii książeczek o  Smoklu Maciusiu. Na pożegnanie wręczył dzieciom pamiątkowe oznaki "Smoczy przyjaciel"i zapwenił też, że bedzie czekał na najmłodszych w swoich książeczkach.