Tradycje świąt Bożego Narodzenia w Polsce.

2017-12-19

Lekcja biblioteczna dla uczniów kl. II,  która miała miejsce w przedświątecznym tygodniu tematycznie związana była z tradycjami bożonarodzeniowymi. Opowiadaliśmy o adwencie,  roratach,  wigilii, oplatku, pasterce, kolędach,  kolędnikach, szopce i jasełkach. Uporządkowaliśmy wiadomości na temat wigilijnej tradycji i tego, jak należy się zachowywać w ten szczególny wieczór. Spotkanie było też okazją do poszerzenia wiadomości na temat tego skąd  przyszła do nas choinka. Wyjaśnialiśmy symbolikę poszczególnych ozdób  zawieszanych na choince zanim pojawiły się bombki Dzieci chętnie opowiadały o tradycjach  świątecznych w swoich domach jak też  z zainteresowaniem wysłuchały opowiadań z „Księgi świątecznej”. Na koniec nie zabrakło  życzeń i wspólnie zaśpiewanej kolędy.