Literacki poranek z Wiesławem Drabikiem

2019-05-28
We wtorkowe przedpołudnie 28 maja do biblioteki w Lubeni przyjechał znany bajkopisarz Wiesław Drabik, by spotkać się z zaproszonymi uczniami z klasy pierwszej i trzeciej. Autor w swoim dorobku literackim ma ponad 200 książeczek dla dzieci.  Są to pełne humoru, wierszowane bajeczki o zwierzętach chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych, ale i rodzice czytający je swoim pociechom nie będą się nudzić. Pan Wiesław sypał rymowankami jak z rękawa - recytował fragmenty wierszy, zadawał zagadki, na które uczniowie chętnie odpowiadali. Wykazali się wspaniałą znajomością treści bajek. Nie obyło się  bez drobnych upominków, którymi autor obficie nagradzał uczestników. Na poczekaniu do każdego imienia wymyślał też rymowankę. Całemu spotkaniu towarzyszyła wyjątkowa, sympatyczna atmosfera. Wizyta autora była okazją do wspaniałej zabawy i dostarczyła dzieciom wielu interesujących wiadomości.