Mądra głowa zna przysłowia - lekcja biblioteczna

2015-11-21
21 listopada   odbyła się w naszej bibliotece lekcja pt. Mądra głowa zna przysłowia. Odwiedziła nas klasa III SP w Lubeni wraz z wychowawczynią. Tematem zajęć było przedstawienie uczniom pojęcia ,,przysłowie’’, podawaliśmy cechy przysłów, zastanawialiśmy się nad pochodzeniem i znaczeniem niektórych z nich. Na spotkaniu czytaliśmy opowiadanie autorstwa R. Piątkowskiej, uświadomiliśmy sobie jak ważną rolę odgrywają przysłowia w życiu codziennym i jak często ich używamy. Celem lekcji było także utrwalenie znanych już dzieciom przysłów w formie zabawy w kalambury. Każdy z uczniów ponadto wykona ilustrację do wybranego przez siebie przysłowia, które można będzie oglądać na naszej wystawce w bibliotece.