Projekt: „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2013”

Projekt:  „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2013”
2013-11-25
Gminna Biblioteka Publiczna w Lubeni znalazła się w gronie finalistów programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2013”. To program dotacyjny Instytutu Książki realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w roku 2013. Celem programu jest podniesienie standardu bibliotek publicznych poprzez wyposażenie ich w nowoczesny sprzęt komputerowy umożliwiający użytkownikom biblioteki korzystanie  z Internetu, a bibliotekarzom katalogowanie zbiorów     i udostępnianie ich on-line. Przyznane dofinansowanie to kwota 12 000,00 zł.. Za otrzymane środki Biblioteka zakupi  4 komputery z monitorami. Jeden służyć będzie naszym czytelnikom, pozostałe trzy  przeznaczone będą do katalogowania zbiorów  zarówno w GBP  jak i na Filiachw Straszydlu i Siedliskach. Zgodnie z regulaminem zobowiązani jesteśmy do skatalogowania oraz umieszczenia w katalogu on-line wszystkich jednostek inwentarzowych biblioteki do 31.XII. 2015 roku. Dzięki temu nasi użytkownicy nie wychodząc z domu będą mogli sprawdzić zasób księgozbioru, dostępność książki. Mamy nadzieję, że realizacja tego zadania podniesie jakość świadczonych usług, usprawni pracę i przekaz informacji o księgozbiorze.