Home / Aktualności

Aktualności

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą

2018-04-18

Krzysztof Piersa - autor pierwszego w Polsce poradnika dotyczącego uzależnienia od gier komputerowych pt.  "Komputerowy Ćpun".  Jako pierwszy z graczy postanowił rozmawiać
z rodzicami i młodzieżą na ten temat . Przemierza Polskę wzdłuż i wszerz tłumacząc jak niezwykła i jednocześnie niebezpieczna potrafi być cyfrowa rozrywka.

Jesteśmy przyjaciółmi Ziemi - wizyta w przedszkolu

Jesteśmy przyjaciółmi Ziemi - wizyta w przedszkolu

2018-04-18

Dbałości o środowisko powinniśmy uczyć się od najmłodszych lat. Nawyki oszczędzania wody, segregowania śmieci i poszanowania przyrody są bardzo ważne, dlatego warto zwracać na to uwagę przy każdej możliwej okazji. Dlatego w środę i czwartek Gminna Biblioteka Publiczna w Lubeni odwiedzi trzy grupy przedszkolne z lekcjami traktującymi o ekologii z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi. Dzieci poznają m. in. zabawną i pożyteczną historię o krówce Stokrotce, a także inne opowiadania, dzięki którym dowiedzą się jak dbać o naszą planetę.

Bajki znane i lubiane. Spotkanie z literaturą w kl.

Bajki znane i lubiane. Spotkanie z literaturą w kl. "0"

2018-04-13

„Poczytaj ze mną”  to seria wspierająca dzieci w poznawaniu gatunków i form literackich, ale również kształtująca nawyk wspólnego czytania i przeżywania. Baśń, humor, fantasy, przygoda, repotraż...  Podczas spotkania zaproponowana dzieciom książka z gatunku  reportaż opowiadać będzie  historię kota, który zgubił dom. To już w najbliższy piątek - 13 kwietnia  po raz kolejny będzie okazja do wspólnego czytania podczas odwiedzin w zerówce.

Dobre maniery Cecylki Knedelek...czyli o tym, że wypada wiedzieć co wypada. Zajęcia z elementami biblioterapii dla dzieci ze świetlicy szkolnej.

Dobre maniery Cecylki Knedelek...czyli o tym, że wypada wiedzieć co wypada. Zajęcia z elementami biblioterapii dla dzieci ze świetlicy szkolnej.

2018-04-11

O tym, że wypada wiedzieć, co wypada porozmawiamy podczas zajęć z młodzieżą ze świetlicy szkolnej. Zastanowimy się i poszukamy odpowiedzi na ważne pytania, m.in.: jak należy zachować się w miejscach publicznych, jak kulturalnie ze sobą rozmawiać, jakie obowiązują zasady zachowania się przy stole oraz jak radzić sobie z plotkami na swój temat.

Za utrudnienia w dniu 11 kwietnia w godz od 14-15.30 przepraszamy.

Słowami Wandy Chotomskiej  - konkurs recytatorski. Filia GBP w Straszydlu

Słowami Wandy Chotomskiej - konkurs recytatorski. Filia GBP w Straszydlu

2018-04-11

Chętnych uczniów zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim.

Spotkanie z Anną Dymną i Wojciechem Bonowiczem pt.

Spotkanie z Anną Dymną i Wojciechem Bonowiczem pt."Sztuka życia"

2018-04-03

Anna Dymna i Wojciech Bonowicz gośćmi WSIiZ

 

Spotkanie z udziałem wybitnych osobowości ANNY DYMNEJ - aktorki teatralnej i filmowej, działaczki społecznej,  założycielki Fundacji „Mimo Wszystko” oraz WOJCIECHA BONOWICZA - publicysty, autora tomów poetyckich, członka Rady Programowej Dni Tischnerowskich i Instytutu Myśli Józefa Tischnera, odbędzie się 16 kwietnia br. (poniedziałek), o godz. 17.00, w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego Rzeszowie. Wydarzenie jest organizowane w ramach II edycji cyklu wykładów popularnonaukowych „Wielkie pytania w nauce i kulturze”, realizowanego pod patronatem „Tygodnika Powszechnego”. Spotkania organizowane są z udziałem wybitnych ekspertów i niekwestionowanych Autorytetów świata nauki, kultury i sztuki. Udział w spotkaniu jest BEZPŁATNY pod warunkiem REJESTRACJI na stronie www.wsiz.rzeszow.pl/wielkiepytania. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.

Radosnej Wielkanocy

Radosnej Wielkanocy

2018-04-01

Ciepłych i pełnych nadziei
Świąt Wielkiej Nocy,
miłych chwil spędzonych w gronie rodziny
i przyjaciół oraz odpoczynku
przy wielkanocnym stole, Czytelnikom, Użytkownikom oraz Przyjaciołom biblioteki
                       
życzą
Dyrektor i Pracownicy
Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubeni

 

"Poznaj małą weterynarz Misię" - wizyta w przedszkolu

2018-03-28

W wiosenny poranek (28.03.2018) Gminna Biblioteka Publiczna odwiedzi przedszkolaków, aby porozmawiać na temat zwierząt i przedstawić niezwykłą małą weterynarz Misię - bohaterkę serii  wzruszających, uroczych i ciepłych historii, które na długo zapadną w pamięci dzieciom. Misia to wesoła dziewczynka, która wraz z rodzicami i ukochanym pieskiem Popikiem mieszka w niewielkim miasteczku. Misia ma też niezwykły dar – rozumie mowę zwierząt. Jest to jej sekret, dzięki któremu W magicznej Lipowej Klinice pomaga swoim małym pacjentom.

Laureaci konkursu recytatorskiego

Laureaci konkursu recytatorskiego "Jak zostanę czarodziejem..."

2018-03-27

Gratulujemy laureatom lokalnego konkursu recytatorskiego zdobytych miejsc i nagród oraz serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Słowa podziękowania kierujemy również do opiekunów przygotowująych uczniów do konkursu.

Laureaci konkursu plastycznego

Laureaci konkursu plastycznego "Poezję czytamy, bohaterów ożywiamy!"

2018-03-27

Serdecznie gratulujemy laureatom lokalnego konkursu plastycznego zdobytych miejsc i nagród. Dziękujemy także opiekunom za zainspirowanie swoich podopiecznych do udziału w konkursie.

1 ...13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ...84

Newsletter

Zapisz się jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach w bibliotece
Zgadzam się z Polityką Prywatności
Licznik odwiedzin: 1147081
NASI PARTNERZY: