Home / Aktualności

Aktualności

Na tropie afery - gdzie podziały się litery?

Na tropie afery - gdzie podziały się litery?

2018-04-26

Dzieci coraz częściej odkładają książkę na półkę, a większość wolnego czasu spędzają przed komputerem lub tabletem.
Zapomina się o tym, że dzięki książkom zdobywamy wiedzę, trenujemy umiejętność czytania, rozbudowujemy słownictwo, kształtujemy wyobraźnię, …
Dlatego proponujemy dzieciom do obejrzenia bajkę promującą czytelnictwo.

Zapraszamy  również do odwiedzania biblioteki z ciekawą literaturą.

Jak wiosną zadbać o własne zdrowie

Jak wiosną zadbać o własne zdrowie

2018-04-25

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Biblioteka stawia na zdrowie.
Z wykładu dietetyczki dowiemy  się   jak wykorzystać  dary natury w trosce o własną kondycję zdrowotną. Chcesz dowiedzieć się więcej?  Przyjdź i posłuchaj.
Szczegóły na afiszu.

Skąd się wzięła Polska?

Skąd się wzięła Polska?" - konkurs historyczny.

2018-04-19

Filia GBP w Siedliskach i Biblioteka przy Szkole Podstawowej w Siedliskach zaprasza do udziału w konkursie historycznym „Skąd się wzięła Polska?”. 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to okazja do sprawdzenia swojej wiedzy o naszej ojczyźnie, wspieranie postaw patriotycznych oraz kultywowanie tradycji narodowych.

Kto przysłowia zna, ten sie dobrze ma - lekcje biblioteczne dla przedszkolaków w Filii Straszydle

Kto przysłowia zna, ten sie dobrze ma - lekcje biblioteczne dla przedszkolaków w Filii Straszydle

2018-04-19

"Kto przysłowie zna, ten się  dobrze ma" -  filia w Straszydlu zaprasza oddziały przedszkolne 23.04. i 25.04.2018 godz.12.00  na  lekcję na której uczniowie zostaną zapoznani z niektórymi przysłowiami i ich znaczeniem.

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą

2018-04-18

Krzysztof Piersa - autor pierwszego w Polsce poradnika dotyczącego uzależnienia od gier komputerowych pt.  "Komputerowy Ćpun".  Jako pierwszy z graczy postanowił rozmawiać
z rodzicami i młodzieżą na ten temat . Przemierza Polskę wzdłuż i wszerz tłumacząc jak niezwykła i jednocześnie niebezpieczna potrafi być cyfrowa rozrywka.

Jesteśmy przyjaciółmi Ziemi - wizyta w przedszkolu

Jesteśmy przyjaciółmi Ziemi - wizyta w przedszkolu

2018-04-18

Dbałości o środowisko powinniśmy uczyć się od najmłodszych lat. Nawyki oszczędzania wody, segregowania śmieci i poszanowania przyrody są bardzo ważne, dlatego warto zwracać na to uwagę przy każdej możliwej okazji. Dlatego w środę i czwartek Gminna Biblioteka Publiczna w Lubeni odwiedzi trzy grupy przedszkolne z lekcjami traktującymi o ekologii z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi. Dzieci poznają m. in. zabawną i pożyteczną historię o krówce Stokrotce, a także inne opowiadania, dzięki którym dowiedzą się jak dbać o naszą planetę.

Bajki znane i lubiane. Spotkanie z literaturą w kl.

Bajki znane i lubiane. Spotkanie z literaturą w kl. "0"

2018-04-13

„Poczytaj ze mną”  to seria wspierająca dzieci w poznawaniu gatunków i form literackich, ale również kształtująca nawyk wspólnego czytania i przeżywania. Baśń, humor, fantasy, przygoda, repotraż...  Podczas spotkania zaproponowana dzieciom książka z gatunku  reportaż opowiadać będzie  historię kota, który zgubił dom. To już w najbliższy piątek - 13 kwietnia  po raz kolejny będzie okazja do wspólnego czytania podczas odwiedzin w zerówce.

Dobre maniery Cecylki Knedelek...czyli o tym, że wypada wiedzieć co wypada. Zajęcia z elementami biblioterapii dla dzieci ze świetlicy szkolnej.

Dobre maniery Cecylki Knedelek...czyli o tym, że wypada wiedzieć co wypada. Zajęcia z elementami biblioterapii dla dzieci ze świetlicy szkolnej.

2018-04-11

O tym, że wypada wiedzieć, co wypada porozmawiamy podczas zajęć z młodzieżą ze świetlicy szkolnej. Zastanowimy się i poszukamy odpowiedzi na ważne pytania, m.in.: jak należy zachować się w miejscach publicznych, jak kulturalnie ze sobą rozmawiać, jakie obowiązują zasady zachowania się przy stole oraz jak radzić sobie z plotkami na swój temat.

Za utrudnienia w dniu 11 kwietnia w godz od 14-15.30 przepraszamy.

Słowami Wandy Chotomskiej  - konkurs recytatorski. Filia GBP w Straszydlu

Słowami Wandy Chotomskiej - konkurs recytatorski. Filia GBP w Straszydlu

2018-04-11

Chętnych uczniów zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim.

Spotkanie z Anną Dymną i Wojciechem Bonowiczem pt.

Spotkanie z Anną Dymną i Wojciechem Bonowiczem pt."Sztuka życia"

2018-04-03

Anna Dymna i Wojciech Bonowicz gośćmi WSIiZ

 

Spotkanie z udziałem wybitnych osobowości ANNY DYMNEJ - aktorki teatralnej i filmowej, działaczki społecznej,  założycielki Fundacji „Mimo Wszystko” oraz WOJCIECHA BONOWICZA - publicysty, autora tomów poetyckich, członka Rady Programowej Dni Tischnerowskich i Instytutu Myśli Józefa Tischnera, odbędzie się 16 kwietnia br. (poniedziałek), o godz. 17.00, w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego Rzeszowie. Wydarzenie jest organizowane w ramach II edycji cyklu wykładów popularnonaukowych „Wielkie pytania w nauce i kulturze”, realizowanego pod patronatem „Tygodnika Powszechnego”. Spotkania organizowane są z udziałem wybitnych ekspertów i niekwestionowanych Autorytetów świata nauki, kultury i sztuki. Udział w spotkaniu jest BEZPŁATNY pod warunkiem REJESTRACJI na stronie www.wsiz.rzeszow.pl/wielkiepytania. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.

1 ...19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ...90

Newsletter

Zapisz się jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach w bibliotece
Zgadzam się z Polityką Prywatności
Licznik odwiedzin: 1283769
NASI PARTNERZY: