Home / Aktualności

Aktualności

Magiczny świat zamknięty w teatrzyku

Magiczny świat zamknięty w teatrzyku

2019-01-18

Kamishibai to wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania
i opowiadania dla dzieci. Technika ta wykorzystuje kartonowe plansze z ilustracjami oraz drewnianą skrzynię, która przypomina teatr marionetkowy – parawan. Ilustracje opowiadają historie, a każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści. Dzieci aktywnie uczestniczą w tworzeniu opowieści, wymyślają własne historie, świetnie się przy tym bawią. Spotkanie z teatrzykiem - 18.01.2019 r., godz. 13,00 - Przedszkole w Siedliskach. Organizator: Filia w Siedliskach.

Tolerancja w literackim przekazie

Tolerancja w literackim przekazie

2019-01-15

Przedszkolakom  zostanie zaprezentowana przezabawna opowieść  pt.„Orkiestra krowy Zosi”.  

 

 

 

To historia o tolerancji, gdzie nie liczy się wygląd, kolor skóry i pochodzenie.

Najważniejsze w życiu są marzenia, pasja i determinacja, dzięki którym można osiągnąć wiele.

W tej sympatycznej książeczce autor obnaża obłudę świata, jednocześnie gloryfikując przyjaźń i łączące ludzi pasje oraz marzenia.

15 stycznia 2019, godz. 9.30. Przedszkole w Lubeni

 

Kocia poezja

Kocia poezja

2019-01-11

Z okazji przypadającego w lutym Światowego Dnia Kota przedszkolakom i uczniom klas 0-III Szkoły Podstawowej w Lubeni proponujemy udział w konkursie recytatorskim. Zadaniem każdego chętnego uczestnika bedzie zaprezentowanie jednego wiersza, którego bohaterem jest kot.

Warunkiem wzięcia udziału w zabawie jest wypełnienie karty zgłoszenia dostepnej u wychowawców klas 0--III oraz przedszkola a także w GBP w Lubeni.

Szczegóły regulaminu zawarte w afiszu.
W załączeniu karta zgłoszenia.

 

Laurka do Babci i Dziadzia

Laurka do Babci i Dziadzia

2019-01-10

Serdecznie zapraszamy Członków Klubu 4H oraz osoby chcące wstąpić w jego szeregi na warsztaty plastyczne ph. "Laurka dla Babci i Dziadka", które odbędą się 16 stycznia 2019 (środa) o godzinie 15:00. Do udziału w zajęciach wymagana jest zgoda Rodzica/Opiekuna.W przypadku chęci dołączenia do Klubu prosimy o wcześniejszy kontakt osobisty lub telefoniczny - liczba miejsc ograniczona.

Magiczne spotkania z teatrzykiem

Magiczne spotkania z teatrzykiem

2019-01-07


 W ramach spotkań edukacyjnych dla uczniów grupa teatralna "Krak-Art" z Krakowa wystawi przedstawienie pt. "Zajęcza chatka"

Szczegóły zawiera afisz.

Rodzice z trzylatkiem wyruszają na wielką wyprawę do ... biblioteki

Rodzice z trzylatkiem wyruszają na wielką wyprawę do ... biblioteki

2019-01-02

Szanowni Rodzice.

Nie zwlekajmy – to doskonały moment na taką wycieczkę i otrzymanie atrakcyjnego prezentu jakim jest pięknie wydana książka. Wprawdzie pilotażowa edycja projektu "Mała Książka - Wielki Człowiek" dobiega końca, ale…  od stycznia  2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lubeni oraz jej Filiach wydamy Państwu pozostałe nam wyprawki kolejnym dzieciom, które zapiszą się do biblioteki - tym razem dzieciom urodzonym w 2016 roku (nie w 2015 roku).  Mamy nadzieję, że projekt wyszedł naprzeciw Państwa oczekiwaniom i je spełnił. Wierzymy, że rodzic, przekonany o tym, jak ważne jest czytanie, świadom że wspomaga ono rozwój jego dziecka, będzie dbał o kontakt z literaturą i biblioteką już od pierwszych lat życia.


 Drogi Rodzicu – przyjdź z dzieckiem – zapisz - odbierz wyprawkę!

Życzenia świąteczne

Życzenia świąteczne

2018-12-31

Naszym Czytelnikom, Użytkownikom i Przyjaciołom biblioteki
przesyłamy najserdeczniejsze życzenia i ZACZYTANYCH ŚWIĄT.

Ostatnie w tym roku spotkanie młodych, miłośniczek książek

Ostatnie w tym roku spotkanie młodych, miłośniczek książek

2018-12-31

„Dzika Droga” wydaje się być klasyczną opowieścią na miarę ostatnich lat, gdy czytelnik poszukuje inspiracji, motywacji i przysłowiowego „kopa”, który pozwoliłby zrobić coś ze swoim życiem, ułatwić podjęcie najważniejszych decyzji, czy popchnąć zwyczajnie do spełniania marzeń.
Historia Cheryl udowadnia, że nie trzeba być na szczycie, nie trzeba sięgać najwyżej jak się da, ale można powoli, mozolnie przeć naprzód. Zaliczać kolejne małe cele i w końcu spełnić się, wzmocnić, zmienić na taką osobę, jaką chcielibyśmy być."

https://wielkibuk.com/2015/04/10/dzika-droga-cheryl-strayed-recenzja/

 

O tej fascynującej historii, młode miłośniczki dobrej literatury będą dyskutować w piątkowe przedpołudnie - jeszcze starego roku.

Informacja dla czytelników i użytkowników Biblioteki

Informacja dla czytelników i użytkowników Biblioteki

2018-12-30

Dyrektor GBP w Lubeni informuje, że w dniu 24 grudnia 2018 r (WIGILIA) Gminna Biblioteka Publiczna w Lubeni   wraz  z  Filiami w Straszydlu i w Siedliskach będą nieczynne.

Dzień ten zostanie przez pracowników  GBP i Filii w Siedliskach odpracowany w sobotę 15 grudnia

 

GBP w Lubeni : 9.00 - 17.00
Filia w Siedliskach : 9.30 - 14.30
Filia w Straszydlu  będzie nieczynna w dniach  24, 27 i 28 grudnia 2018 - urlop pracownika

APEL Biblioteki do Rodziców trzylatków!!!

APEL Biblioteki do Rodziców trzylatków!!!

2018-12-30

Szanowni Rodzice!
        Przypominamy, że w grudniu kończy się projekt „Mała książka wielki Człowiek”, w którym nasza książnica bierze udział. Mamy jeszcze do przekazania 13 BEZPŁATNYCH kompletów WYPRAWEK CZYTELNICZYCH. Zapraszamy rodziców z dziećmi urodzonymi  w 2015 roku do biblioteki po odbiór zestawów książek. Aby otrzymać wyprawkę wystarczy tylko zapisać dziecko w jednej z trzech bibliotek:
w Lubeni, Straszydlu lub Siedliskach.

 

Drogi Rodzicu! Przyjdź, zapisz, odbierz.! Do końca grudnia już mało czasu.

Zapraszamy. Jeszcze zdążysz.

 

Przed Świętami warto pomyśleć nie tylko o prezentach pod choinkę, ale i o najwspanialszym prezencie, jaki możemy dać naszemu dziecku. To czas, który  mu poświecimy na wspólne czytanie książki, i miłość do literatury, która pozostanie na całe życie. Mamy nadzieję, że już niedługo kolejne dzieci rozpoczną swoją przygodę z książką i czytaniem, i wraz z rodzicami staną się stałymi bywalcami bibliotek!.

1 ...3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ...84

Newsletter

Zapisz się jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach w bibliotece
Zgadzam się z Polityką Prywatności
Licznik odwiedzin: 1147142
NASI PARTNERZY: