Home / Aktualności

Aktualności

Gala finałowa konkursu

Gala finałowa konkursu "O lubeński dzwon"

2018-10-15

To już VI gala finałowa Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Stanisławy Kopiec  "O lubeński dzwon". Zapraszamy laureatów, uczestników konkursu oraz tych wszystkich, którym bliska jest poezja, a szczególnie poezja Stanisławy Kopiec - " Madonny  rędzin i czarnoziemów serc"

 

12 października, godz. 13.00. Sala GOK w Lubeni

 

Program uroczystości na plakacie.

Katarzyną Enerlich  gościem lubeńskiej książnicy

Katarzyną Enerlich gościem lubeńskiej książnicy

2018-10-15

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Katarzyną Enerlich - pisarką,  zielarką, nauczycielką jogi, pasjonatką naturalnych kosmetyków.

Autorka  przez wiele lat pracowała jako dziennikarka, a dziś swój talent do poznawania i opisywania ludzkich historii wykorzystuje do pisania powieści, w których opowiada o ukochanych Mazurach i rodzinnym Mrągowie. Spotkanie stanowi idealną sposobność do poznania tej ciekawej osobowości, zakupienia jej książek oraz zdobycia dedykacji.

Jej jedna z  książek "Piękno z pól i łąk"  to nie tylko zbiór  przepisów na naturalne kosmetyki,  ale zachęta autorki do własnych eksperymentów.

 

Warto przyjść. Warto poznać  tak znamienitą osobowość. Wstęp wolny.

 

Spotkanie organizowane jest w ramach DKK

 

15 października 2018 (poniedziałek)
godz. 17.00

Czy dziecko może być patriotą?

Czy dziecko może być patriotą?

2018-10-15

Trudne pytania o ważnych sprawach kierowane do dzieci będą nam towarzyszyć na spotkaniu z uczniami zerówki SP w Siedliskach dnia 15.10.2018 r.

Warto od najmłodszych lat wpajać dzieciom wiedzę o wartościach narodowych w dumie bycia Polakiem. Zajęcia przeprowadzi Filia w Siedliskach.

„Akcja Głośnego Czytania” w przedszkolu

„Akcja Głośnego Czytania” w przedszkolu

2018-09-27

Czytanie dzieciom już od najmłodszych lat sprzyja ich rozwojowi, poprawia pamięć i wzbogaca słownictwo. W ramach ogólnopolskiej akcji „Głośnego Czytania”  dnia 29 września odwiedzimy przedszkolaków z Siedlisk. 

 

Filia w Siedliskach zaprezentuje dzieciom cykl bajeczek „Mądra Sowa” – o odważnej i mądrej bohaterce Zuzi i jej przygodach.

"Poczytaj ze mną" - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

2018-09-26

Baśń, humor, fantasy, przygoda… Literatura ma wiele barw. Warto pokazać je dzieciom, by odkryły bogactwo utworów literackich, jej odcieni i kolorów w słowie oraz obrazie.  Idealnym do tego pretekstem zdaje się być Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania,

z okazji którego odwiedzą nas uczniowie kl. "0".

Cykl „Poczytaj ze mną” wspiera dzieci w poznawaniu gatunków i form literackich, ale również kształtuje nawyk wspólnego czytania i przeżywania. Opowieści fantastyczne rozwijają wyobraźnię, książki przygodowe pozwalają zrozumieć otaczający świat i motywacje ludzkich działań, utwory humorystyczne rozładowują napięcia i pozwalają zachować dystans do rzeczywistości. Baśnie wprowadzają dziecko w świat tradycyjnych motywów ukształtowanych przez ludzką kulturę od niepamiętnych czasów.

Czytanie wciąga - spotkanie MDKK

Czytanie wciąga - spotkanie MDKK

2018-09-26

W środowe popołudnie (26 września) spotkają się młode klubowiczki, by podyskutować o książce Joanny Miszczuk "Nefrytowa szpilka".

Zapraszamy  młode osoby, które lubią czytać i chcą dołączyć do miłośniczek dobrej literatury.

Godz. 17.00, GBP w Lubeni

 

"Bajki, które uczą jak być szczęśliwym" - wizyta w przedszkolu

2018-09-25

Już w najbliższy wtorek (25.09.2018) o godz. 9:30 Gminna Biblioteka Publiczna w Lubeni odwiedzi Przedszkolaków. Zajęcia przeprowadzone zostaną w oparciu o książkę "Bajki, które uczą, jak być szczęśliwym", która zawiera opowiadania rozwijające inteligencję emocjonalną u dzieci. Ich sympatyczni bohaterowie ukazywani są
w sytuacjach, dzięki którym naszym małym czytelnikom łatwiej będzie zrozumieć i przyswoić określone umiejętności i postawy.

1 ...7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ...84

Newsletter

Zapisz się jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach w bibliotece
Zgadzam się z Polityką Prywatności
Licznik odwiedzin: 1147122
NASI PARTNERZY: