O bibliotece

Działalność biblioteki w Siedliskach rozpoczęto otwarciem w roku 1958 punktu bibliotecznego, zaopatrywanego przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie. Dopiero w roku 1964 na prawach państwowych swoją działalność rozpoczęła Wiejska Biblioteka Publiczna, licząc w swych zbiorach 385 woluminów. W roku 1974 Wiejska Biblioteka Publiczna w Siedliskach przeszła pod zarząd Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubeni i stanowi jej Filię. Pierwotną siedzibą biblioteki był lokal ze świetlicą w Domu Ludowym w Siedliskach. Wielokrotnie biblioteka była przenoszona – prywatny dom, Szkoła Podstawowa w Siedliskach ( dzisiejsze Gimnazjum Publiczne), aż w roku 2004 otrzymała po generalnym remoncie lokal z wyposażeniem w części budynku Ośrodka Zdrowia w Siedliskach.

W roku 2001 w bibliotece zapoczątkowano program automatyzacji biblioteki: zakup komputera wraz z drukarką oraz programu bibliotecznego SOWA. Rozpoczęto elektroniczne opracowywanie książek i wdrażanie nowych technologii informacyjnych.

Z uwagi na fakt, iż ciągle zwiększa się i zmienia zakres potrzeb informacyjnych, stajemy przed wyzwaniem, by na wysokim poziomie je zaspokajać. Użytkownicy mogą korzystać z bogatego księgozbioru, z bezpłatnego dostępu do Internetu, odpłatnie drukować. Świadczymy też usługi kserograficzne dla korzystających z księgozbioru podręcznego.

Dzięki projektowi Programu Rozwoju Bibliotek otrzymaliśmy komputer z oprogramowaniem, urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, skaner, kopiarka) oraz aparat fotograficzny.

Pracownicy Biblioteki na przestrzeni lat:

1958 – 1964 – Lasota Kazimiera

1964 – 1972 – Kowalska Zofia †

1973 – 1975 – Szczęch Stanisława

1975 – 1977 – Broda Halina

1978 – 1979 – Patruś Zofia

1979 – 1983 – Grzebyk Genowefa

1983 – 1997 – Czopik Zofia

1998 – 1999 – Piekarz Wiesława

1999 - ……   -  Kluska Wiktoria

Na koniec roku 2010 księgozbiór biblioteki liczy 8872 woluminów, zarejestrowanych zostało 238 czytelników. Placówka czynna jest codziennie po 5 godzin.