Piotr Wilk

                                 

 

Piotr Wilk - mieszkaniec Straszydla, jest jednym z najmłodszych pszczelarzy w regionie. Jak sam mówi jego przygoda z pszczołami zaczęła się w 2000 roku, kiedy nie miał jeszcze osiemnastu lat i był to właściwie zbieg okoliczności? Kiedy do starego ula, stojącego na posesji sąsiadki przyleciał rój pszczół, pomyślał, że chciałby mieć własny miód. Kupił, więc stary ul wraz z pszczołami i tak z roku na rok jego pasieka powiększała się.

 

Wiedzę na temat pszczół początkowo czerpał z książek, później po zapisaniu się do Koła Pszczelarzy w Rzeszowie brał udział w licznych szkoleniach. Po ukończeniu kursu na tytuł Mistrza Pszczelarza, zdecydował się na pogłębianie swojej edukacji w Policealnym Studium Pszczelarskim w Pszczelej Woli. Zdobyta wiedza, doświadczenie i pasja przyczyniły się do prowadzenie własnej pasieki.

 

Osobiste zaangażowanie się w bartnictwo przyniosło niewymierne efekty. Jego miody i produkty pszczelopochodne  były kilkakrotnie nagradzane na „Podkarpackim Święcie Miodu.” Kolejną fascynacja nabyta podczas wycieczek Piotra to ozdobne ule – wykonywane według własnych pomysłów, ale także renowacja starych.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotografii „kolorowych uli” autorstwa Piotra Wilka  w niżej zamieszczonej  galerii.

 

Wywiad z pszczelarzem ze Straszydla można przeczytać w Gazecie Codziennej „Nowiny”. Kliknij tutaj. 

Newsletter

Zapisz się jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach w bibliotece
Zgadzam się z Polityką Prywatności
Licznik odwiedzin: 1729631
NASI PARTNERZY: