Zbiory i czytelnicy

Jesteśmy placówką obsługującą dorosłych, młodzież i dzieci. Zasadniczym rodzajem zbiorów
w GBP są książki. Stan księgozbioru na koniec 2017 r. razem z filiami wyniósł  38 594 wol. Struktura księgozbioru przedstawia się następująco:
 
 
•    literatura piękna dla dzieci – 13 177  wol.
•    literatura piękna dla dorosłych – 14 457 wol.
•    z innych działów wiedzy – 10 960 wol.

Prenumerujemy razem z filami 14 tytułów czasopism w tym 6  fachowych, reszta to tytuły dla dorosłych.
Biblioteka gromadzi również publikacje informacyjne, materiały dotyczące regionu w którym działa. Księgozbiór ma charakter wielodziedzinowy. Zbiory uzupełniane są systematycznie, celowo i bardzo  starannie pod zapotrzebowanie i zainteresowania czytelnicze. Są w dobrym stanie, na bieżąco komputerowo opracowywane i udostępniane czytelnikom.
 
Księgozbiór jest systematycznie poddawany selekcji, co gwarantuje jego aktualność. Dużym zainteresowaniem cieszą się pozycje księgozbioru podręcznego, które jako rzetelne źródło informacji stanowią podstawową formę poszerzania wiedzy w zakresie naukowym. Przez kilka ostatnich lat nasza placówka znajduje się w czołówce bibliotek, które osiągnęły najwyższy wskaźnik normatywny zakupu książek w skali województwa.
 
Czytelnicy
 
Na koniec 2017 roku r. w GBP i Filiach zarejestrowano 1069 czytelników reprezentujących wszystkie grupy wiekowe. Najliczniejszą stanowią osoby uczące się. W rejestrze obok mieszkańców naszego terenu figurują też czytelnicy z pobliskich   miejscowości: Babicy, Połomi, Zarzecza, Lutoryża nawet Rzeszowa. Najbardziej stabilną część publiczności czytającej stanowią osoby o utrwalonym nawyku obcowania z książką, drugą grupę stanowią uczniowie i studenci poszukujący literatury związanej z realizacją programu nauczania. Inna grupa to użytkownicy sporadycznie odwiedzający bibliotekę a poszukujący informacji lub porady – o których szczególnie zabiegamy, by pozyskać czytelnika na stałe.

Newsletter

Zapisz się jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach w bibliotece
Zgadzam się z Polityką Prywatności
Licznik odwiedzin: 1780165
NASI PARTNERZY: