Home / Kalendarium
Małgorzata Piekarska u GIMNAZJALISTÓW

Małgorzata Piekarska u GIMNAZJALISTÓW

Grudzień 2015

Na spotkanie autorskie z Małgorzatą Piekarską zorganizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki zarosiła młodzież gimnazjum Gminna Biblioteka Publiczna w Lubeni. Literacka lekcja odbyła się 1 grudnia w gimnazjum. Nasz gość to z zawodu dziennikarka prasowa oraz autorka powieści dla młodzieży, m.in. „Klasa pani Czajki”, „LO-teria”, „Tropiciele”, „Dzika”. 
Z zamiłowania blogerka, której blog „W świecie absurdów” zyskał ponad 3 mln. odsłon.   Młodzi ludzie bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, z dużym zainteresowaniem słuchali historii z życia autorki i jej twórczości, zadając wiele pytań i komentując fabuły jej powieści. Pani Małgorzata zwracała szczególną uwagę na tło historyczne swoich powieści, osadzonych w realiach Warszawy. Jak stwierdziła, to historia określa tożsamość człowieka i daje poczucie pewnej przynależności. Humorystycznymi opowieściami ze swojego szkolnego okresu życia autorka stworzyła swoistą nić porozumienia pomiędzy zgromadzonymi słuchaczami. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Obdarowując Panią Małgorzatę regionalnymi publikacjami podziękowaliśmy za wspólnie spędzony czas.

 

Spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem

Spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem

Listopad 2015

We wtorkowy poranek - 24 listopada do młodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Straszydlu zawitał MARCIN PAŁASZ - pisarz książek dla dzieci i młodzieży oraz autor słuchowisk. Gość od początku spotkania tryskał humorem i rozśmieszał dzieci swoimi opowieściami. Autor przytaczał śmieszne anegdoty ze swojego życia oraz opowiadał o swoich literackich bohaterach. Stwierdził, że pisze po to by rozśmieszyć czytelników i przynosić im radość. Pomysły do książek znajduje w swoim otoczeniu i wyobraźni. Tak też było z opowiadaniami o psie, którego autor zabrał ze schroniska i nazwał Elfem ze względu na sterczące uszy. Ale jak powiedział, jego książki poruszają także istotne tematy, takie jak walka  z własnymi lękami, problem tolerancji wśród dzieci, czy miłość do zwierząt.  Do swoich opowieści wciągnął też maluchy, które śmiało dyskutowały z gościem. Na spotkaniu panowała pogodna, radosna atmosfera.W końcowej części literackiej lekcji dzieci chętne kupowały książki, na których  uśmiechnięty autor składał dedykacje i autografy. Mamy nadzieję, iż bezpośredni kontakt z pisarzem, jaki zafundowała dzieciom lubeńska książnica  przełoży się na zainteresowanie literaturą i sięgnięciem po lekturę.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ...35

Newsletter

Zapisz się jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach w bibliotece
Zgadzam się z Polityką Prywatności
Licznik odwiedzin: 1782792
NASI PARTNERZY: