Budowanie i wzmacnianie poczucia własnej wartości - lekcja biblioteczna z elementami biblioterapii.

Budowanie i wzmacnianie poczucia własnej wartości  - lekcja biblioteczna z elementami biblioterapii.
2015-11-16

Zajęcia miały  na celu uświadamianie i budowanie poczucia własnej wartości u młodych ludzi,  a także wzmacnianie wiary w siebie. Uczniowie  uzmysławiali sobie swoje mocne i słabe strony. Ćwiczyli  także autoprezentację na forum grupy.   Czas przeznaczony na spotkanie z szóstoklasistami podzielony został na trzy moduły: 1) ”Wiem kim jestem”, 2) „Jestem ok!”, 3) „Dam sobie radę”. Wykonaliśmy  kilka zadań np. „Jestem wartościowym człowiekiem”,  „Moje zalety, moje wady”, „Powiedz co o mnie myślisz”, „Mam coś do powiedzenia”  - które miały pokazać uczniom, jak ważne są oczekiwania w stosunku do samego siebie i przekonanie o własnej wartości. Pracowaliśmy w oparciu o tekst „Filip z tęczą w kieszeni”. Mamy nadzieję, że uczestnicy zajęć zastanowią się nad postawą wobec samych siebie i zaufają w swoje możliwości.