Syrop maga Abrakabry" - warsztaty twórcze w ramach projektu "Czytam sobie w bibliotece"

2015-10-29

28 i 29  października br. naszymi gośćmi byli uczniowie klas I ze SP w Lubeni. Przygotowane dla milusińskich   zajęcia edukacyjne inspirowane książką Wojciecha Widłaka  pt. „Syrop maga Abrakabry” były okazją do  świetnej zabawy.  Dzięki otrzymanym od organizatorów akcji – Centrum Edukacji Obywatelskiej i Egmont Polska – materiałom, młodzi czytelnicy mogą uczyć się i bawić w ciekawy i pobudzający wyobraźnię sposób. Pretekstem do dociekań, dyskusji, prac plastycznych, przedstawianych scenek i wielu innych aktywności okazało się opowiadanie z serii „Czytam sobie”. Poznaliśmy historyjkę sułtana Abdulli i nieudanego planu maga Abrakabry.  Uczniowie - "mali magowie" rzucali ułożone przez siebie  zaklęcia z literkowego syropu. Powagi  dodawały dzieciom  czapki magów. Uczniowie poznali kluczowe słowa takie jak : mag, sułtan, daleki kraj, tron, syrop czy zaklęcie. Dowiedzieli się również co oznacza zwrot ,,plan spalił na panewce”. Lekcji towarzyszyła prezentacja multimedialna pokazująca sułtanów oraz ich siedziby. Zakończyliśmy warsztaty akcentem muzycznym –pierwszoklasiści bezbłędnie rozpoznali muzykę arabską oraz tworzyli do niej własny taniec. Uczestnicy warsztatów otrzymali również pamiątkowe dyplomy upamiętniające wspólną zabawę. Zajęciom towarzyszyła wystawka książek  z polecanej serii.  Dziękujemy za spędzony miło czas i wzięcie udziału w literacko-edukacyjnej przygodzie. Myślimy, że zajęcia okazały się zachętą do samodzielnego sięgania po książki.