Home / Projekty

Projekty

Projekt

Projekt "Partnerstwo dla książki"

2018-05-15

Biblioteka w Lubeni otrzymała dofinansowanie na realizację projektu "Pod rękę z książką" w ramach programu „Partnerstwo dla książki” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kodowanie w bibliotece

Kodowanie w bibliotece

2018-04-26

GBP w Lubeni znalazła się w gronie laureatów zakwalifikowanych  do projektu „Kodowanie w bibliotece", którego organizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

26 kwietnia 2018 otrzymaliśmy sprzęt do kodowania: 3 tablety, 3 gry edukacyjne Scottie Go!, 3 roboty Photon w wersji edukacyjnej wraz z akcesoriami (matą piankową i kompletem fiszek do ćwiczeń na macie).

 Do projektu zostało przyjętych tylko 85 bibliotek z całej Polski.

Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych 2016

Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych 2016

2016-09-30

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubeni otrzymała w 2016 r. dofinansowanie  w kwocie 7300  zł na zakup nowości wydawniczych.  Dofinansowanie obejmuje  zadanie w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.

 

Projekt „Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”


Za otrzymane środki  zakupiono 341  książek dla biblioteki głównej i filii.

Zakup nowości wydawniczych do bibliotek 2015

Zakup nowości wydawniczych do bibliotek 2015

2015-09-20

"Zakup nowości wydawniczych do bibliotek 2015”

 

GBP  w Lubeni otrzymała dotację na zakup nowości wydawniczych w wysokości 7.300 zł. Środki finansowe pochodzą z Programu Biblioteki Narodowej „ Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Projekt „Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”

 

 

 

 

 

Program Donacji Oprogramowania  Microsoft dla Biblioteki

Program Donacji Oprogramowania Microsoft dla Biblioteki

2015-07-20

Lubeńska książnica dzięki udziałowi w I edycji Programu Rozwoju Bibliotek skorzystała z możliwości zamówienia bezpłatnego oprogramowania  Windows 8.1 oraz Office 2013 w ramach „Programu Donacji Oprogramowania Microsoft” i je otrzymała.

 

 

Wartość otrzymanej darowizny to 16 566,36 zł.

 

 

W ramach programu otrzymaliśmy:

  • Windows 8.1 – 4 licencje
  • Office 2013  – 4 licencje

Przyznane licencje podlegają bezpłatnej aktualizacji do ich najnowszych wersji.

 

Oprogramowanie przeznaczone jest na komputery stacjonarne i laptopy, które służą do publicznego dostępu do Internetu – również te, które zostały pozyskane z innych źródeł niż Program Rozwoju Bibliotek, np. zostały zakupione ze środków własnych biblioteki.

„TABLETY W TWOJEJ BIBLIOTECE”

„TABLETY W TWOJEJ BIBLIOTECE”

2015-03-20

Lubeńska książnica w gronie laureatów konkursu "Tablety w Twojej Bibliotece"

Projekt: Wydanie albumu pt.  „Strachy polne – dzieje, rytuał, symbolika. Muzeum strachów polnych w Lubeni” oraz jego promocja.

Projekt: Wydanie albumu pt. „Strachy polne – dzieje, rytuał, symbolika. Muzeum strachów polnych w Lubeni” oraz jego promocja.

2013-09-30

 

Projekt  Wydanie albumu pt.  „Strachy polne – dzieje, rytuał, symbolika. Muzeum strachów polnych w Lubeni” oraz jego promocja  współfinansowany został ze środków Unii Europejskiej  w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla małych projektów, tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań Osi 3, ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej Osi, objętego PROW 2007-2013. Instytucją Zarządzającą Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Projekt pt. Gwara jako podstawowy element tożsamości kulturowej regionu - wydanie słownika gwary lubeńskiej pt. „Muzeum Słowa”

Projekt pt. Gwara jako podstawowy element tożsamości kulturowej regionu - wydanie słownika gwary lubeńskiej pt. „Muzeum Słowa”

2013-07-06

 

Projekt pt. Gwara jako podstawowy element tożsamości kulturowej regionu  - wydanie słownika gwary lubeńskiej  pt. „Muzeum Słowa”   współfinansowany został ze środków Unii Europejskiej  w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla małych projektów, tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań Osi 3, ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej Osi, objętego PROW 2007-2013. Instytucją Zarządzającą Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

1 2 3

Newsletter

Zapisz się jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach w bibliotece
Zgadzam się z Polityką Prywatności
Licznik odwiedzin: 678249
NASI PARTNERZY: