Home / Projekty

Projekty

ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH DLA BIBLIOTEK PUBLICZNYCH W 2019 ROKU

ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH DLA BIBLIOTEK PUBLICZNYCH W 2019 ROKU

2019-09-25

Z przyjemnością informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Lubeni otrzymała  dofinansowanie  w kwocie  - 7 300  złotych na zakup nowości wydawniczych w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet- 1 Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.
Program ten ma na celu poszerzyć ofertę bibliotek publicznych poprzez zwiększenie ilości nowości wydawniczych, wzrost ich dostępności dla czytelników oraz wzmocnienie aktywności czytelniczej.
Operatorem priorytetu „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych" jest Biblioteka Narodowa.

Z książką na start – II edycja.

Z książką na start – II edycja.

2019-09-25

Z przyjemnością informujemy, że lubeńska książnica kontynuuje realizację projektu Instytutu Książki ph. „Mała książka – Wielki Człowiek”, który jest skierowany do dzieci w wieku 3-6 lat i ich rodziców.
     Każde dziecko urodzone w latach 2013-2016, które odwiedzi  bibliotekę oraz nasze Filie w Siedliskach i w Straszydlu otrzyma Wyprawkę Czytelniczą, a  w niej książkę „Pierwsze czytanki dla …” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. Dla rodziców przeznaczony jest poradnik „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” Na każde dziecko, które uzbiera 10 naklejek, czeka imienny dyplom, oraz przypinka  -  potwierdzające jego czytelnicze zainteresowania.
       Razem postaramy się sprawić, aby czytanie książek stało się sposobem wspólnego spędzania czasu przez rodziców i dzieci, a biblioteki stały się miejscem, w którym mały człowiek po raz pierwszy zetknie się z życiem kulturalnym.
       Program jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Mała książka-wielki człowiek

Mała książka-wielki człowiek

2018-09-27

Z przyjemnością informujemy, że lubeńska książnica zakwalifikowała się do projektu Instytutu Książki ph „Mała książka – Wielki Człowiek”, który jest skierowany do dzieci w wieku 3 lat i ich rodziców.
   Każdy trzylatek, który odwiedzi  bibliotekę oraz nasze Filie w Siedliskach i w Straszydlu otrzyma Wyprawkę Czytelniczą, a  w niej książkę „Pierwsze wiersze dla …” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek.
 
 
Udział w projekcie  jest bezpłatny.

Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych

Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych

2018-08-13

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubeni otrzymała w 2018 r. dofinansowanie  w kwocie 7300  zł na zakup nowości wydawniczych.  Dofinansowanie obejmuje  zadanie w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.

Projekt

Projekt "Pod rękę z książką" z programu "Partnerstwo dla książki"

2018-05-15

Z przyjemnością informujemy, iż lubeńska Biblioteka znalazła się w gronie "szczęśliwców" otrzymując dofinansowanie na realizację projektu "Pod rękę z książką" w ramach programu „Partnerstwo dla książki” z Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Wniosek został dofinansowany w kwocie 7200 zł ze środków MKiDN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury przy wkładzie własnym  2100 zł.

Projekt  nasz  zajął 31 miejsce na 289 przyznanych dotacji. Zdobyliśmy 80,80 punktów na 100.

 

Celem projektu jest ożywienie idei czytelnictwa – zwłaszcza wśród dzieci - w przestrzeni publicznej Gminy Lubenia poprzez wyjście poza mury instytucji z książką i ciekawą ofertą animacji czytelniczej -  zarówno do młodych odbiorców, jak i dorosłych.
Idea projektu polega na wyposażeniu dwóch „kredensów” w książki przekazane przez darczyńców, a umiejscowionych w punktach licznie odwiedzanych przez mieszkańców i turystów. Jednym z nich jest właśnie gminny plac zabaw dla dzieci „Skwer uśmiechu” oraz Kaskada solankowa w Sołonce.
To dzięki projektowi każdy zainteresowany, bez zbędnych formalności będzie mógł w tych miejscach zrelaksować się przy książce, zarówno dzieci jak i osoby dorosłe. Biblioteczki będą działały na zasadzie BOOKCROSSINGU.

 

Otwarciu kredensów z książkami towarzyszyć będą  literackie wydarzenia  "Bajkowy kogel-mogel" - 16 czerwca 2018  oraz  Narodowe czytanie - 8 września 2018 r.

 

 

 

 

Kodowanie w bibliotece

Kodowanie w bibliotece

2018-04-26

GBP w Lubeni znalazła się w gronie laureatów zakwalifikowanych  do projektu „Kodowanie w bibliotece", którego organizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

26 kwietnia 2018 otrzymaliśmy sprzęt do kodowania: 3 tablety, 3 gry edukacyjne Scottie Go!, 3 roboty Photon w wersji edukacyjnej wraz z akcesoriami (matą piankową i kompletem fiszek do ćwiczeń na macie).

 Do projektu zostało przyjętych tylko 85 bibliotek z całej Polski.

Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych

Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych

2017-08-13

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubeni już po raz kolejny otrzymała dotacje ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Celem programu jest poprawa czytelnictwa w naszym kraju poprzez wzmocnienie roli bibliotek publicznych. Dotacja z programu Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.  
Biblioteka otrzymała na zadanie 7300 złotych.

Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych 2016

Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych 2016

2016-09-30

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubeni otrzymała w 2016 r. dofinansowanie  w kwocie 7300  zł na zakup nowości wydawniczych.  Dofinansowanie obejmuje  zadanie w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.

 

Projekt „Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”


Za otrzymane środki  zakupiono 341  książek dla biblioteki głównej i filii.

Zakup nowości wydawniczych do bibliotek 2015

Zakup nowości wydawniczych do bibliotek 2015

2015-09-20

"Zakup nowości wydawniczych do bibliotek 2015”

 

GBP  w Lubeni otrzymała dotację na zakup nowości wydawniczych w wysokości 7.300 zł. Środki finansowe pochodzą z Programu Biblioteki Narodowej „ Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Projekt „Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”

 

 

 

 

 

Program Donacji Oprogramowania  Microsoft dla Biblioteki

Program Donacji Oprogramowania Microsoft dla Biblioteki

2015-07-20

Lubeńska książnica dzięki udziałowi w I edycji Programu Rozwoju Bibliotek skorzystała z możliwości zamówienia bezpłatnego oprogramowania  Windows 8.1 oraz Office 2013 w ramach „Programu Donacji Oprogramowania Microsoft” i je otrzymała.

 

 

Wartość otrzymanej darowizny to 16 566,36 zł.

 

 

W ramach programu otrzymaliśmy:

  • Windows 8.1 – 4 licencje
  • Office 2013  – 4 licencje

Przyznane licencje podlegają bezpłatnej aktualizacji do ich najnowszych wersji.

 

Oprogramowanie przeznaczone jest na komputery stacjonarne i laptopy, które służą do publicznego dostępu do Internetu – również te, które zostały pozyskane z innych źródeł niż Program Rozwoju Bibliotek, np. zostały zakupione ze środków własnych biblioteki.

1 2 3

Newsletter

Zapisz się jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach w bibliotece
Zgadzam się z Polityką Prywatności
Licznik odwiedzin: 1299941
NASI PARTNERZY: