Projekt "Pokolenia w obiektywie. Lata mijają, zdjęcia zostają"

2014-08-25

Projekt  „Pokolenia w obiektywie. Lata mijają, zdjęcia zostają.”  powstał dzięki uczestnictwu bibliotekarki - Anety Myrda w szkoleniach sieci LABiB w których bierze udział od 2013 roku. LABiB to program liderski dla bibliotekarzy który powstał w ramach Programu Rozwoju Bibliotek, a finansowany jest przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. LABiB to sieć ludzi z pasją, dla których biblioteka jest ważnym i inspirującym miejscem. Interesują się zmianami, jakie zachodzą we współczesnym świecie i chcą przełożyć zdobytą wiedzę na konkretne działania w swojej społeczności. Motto sieci brzmi „Dziel się wiedzą. Mnóż pomysły.”

W 2014r.  Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego dla uczestników sieci LABiB ogłosiła  Konkurs  I edycję "Strefa Eksperymentu"  w którym nasza biblioteka wzięła udział. Nagradzano Eksperymenty Innowacyjne w środowisku lokalnym. Opis Eksperymentu w który wkład miała cała załoga biblioteki zdobył II miejsce w konkursie, a jego realizację GBP w Lubeni otrzymała 4000,00 zł.

Jest to jedyny Eksperyment realizowany na terenie woj. Podkarpackiego – w obydwu edycjach Konkursu „Strefa Eksperymentu”.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i przeczytania relacji <TUTAJ>