Tydzień Bibliotek 2021

„Znajdziesz mnie w bibliotece” to hasło przyświecające naszym działaniom w Tygodniu Bibliotek 2021. I… znaleźli nas … w bibliotece na świeżym powietrzu. Tutaj mogliśmy się  bezpiecznie spotkać w pandemicznym czasie. Piękna pogoda sprzyjała realizacji zaplanowanych na poniedziałkowe przedpołudnie wydarzeń. W plenerowych warunkach mogliśmy przyjąć aktorów z krakowskiego teatru Maska oraz uczniów klasy I i II lubeńskiej podstawówki wraz z wychowawczyniami. Przedstawienie teatralne dla drugoklasistów pt. „Prastara książnica – skarb i tajemnica” spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem przez młodych widzów. Aktorzy  uświadomili oglądającym, że…mądrość tkwi nie tylko w WiFi.
Poniedziałkowe słoneczne i ciepłe przedpołudnie to też czas, kiedy pierwszoklasiści przyjęci zostali w poczet czytelników lubeńskiej biblioteki. „Kto w bibliotece gości i kradnie mądrości? – oto jest  pytanie na które uczniowie  uzyskali odpowiedź  oglądając przedstawienie w wykonaniu znakomitych gości z Krakowa. Momentem na który dzieciaki też czekały było złożenie uroczystego przyrzeczenia, że będą książki wypożyczać , szanować i staną się wiernymi czytelnikami naszej biblioteki. Na pamiątkę pasowania pierwszaki otrzymały piękne książki, dyplomy i coś słodkiego.