Wokół książek Ewy Cielesz

W czwartkowe popołudnie 16 września  Ewa Cielesz  zawitała na lubeńskiej ziemi, aby w bibliotece spotkać się z czytelnikami swoich książek. Autorka bestsellerowej trylogii „Córka cieni” oraz innych poczytnych powieści obecna była wśród nas w ramach spotkań Dyskusyjnych Klubów Książki. Pisarka opowiedziała uczestnikom o swojej twórczości poetyckiej, prozatorskiej i teatralnej. Na uwagę zasługuje fakt, że pasję do pisania  pani Ewa dzieli z drugim zamiłowaniem, jakim jest teatr.  Prowadząc grupy teatralne pisze dla nich programy i scenariusze. Spektakle  Ewy Cielesz cieszą się dużym powodzeniem, a młodzi ludzie uczeni warsztatu aktorskiego   zdobywają nagrody  Festiwalu Małych Form Teatralnych. Pani Ewa zdradziła nam kulisy swojego pisarskiego warsztatu bardzo ciekawie mówiąc o własnej twórczości i  tematyce pisanych  powieści jak też bohaterach, których umieszcza wśród innych ludzi. Nadmieniła, iż nigdy nie tworzy jednej postaci i jednego wątku. Pisarka chętnie  dzieliła się epizodami z życia osobistego, co niezwykle urzekło słuchaczy.  Wyczerpująco odpowiadała na pytania padające od publiczności. Po spotkaniu była  możliwość zakupu książek Ewy Cielesz i  otrzymania autografu z dedykacją. Byliśmy  zachwyceni serdecznością  oraz otwartością pisarki i  rozumiemy dlaczego tak dobrze czyta się książki pióra naszego gościa.   Z niecierpliwością czekamy na kolejną powieść.