Spotkanie z bajkopisarzem

To było spotkanie pełne śmiechu i zabawy. Lubeńska książnica po długim okresie braku bezpośredniego kontaktu z uczniami, zaprosiła na spotkanie bardzo znanego autora, humorystycznych bajek – Wiesława Drabika. Pisarz ponad 250 książeczek dla małych czytelników odwiedził dzieci w Szkole Podstawowej w Lubeni i w Straszydlu. Literat z lekkością nawiązał kontakt z dziećmi pobudzając ich do aktywności. Zaprezentował różne serie oraz rodzaje swoich publikacji, opowiedział jak powstaje książka i do niej ilustracje. Z pamięci recytował fragmenty swoich bajeczek, zadawał zagadki i wymyślał zabawne rymowanki. Każde dziecko za prawidłową odpowiedź otrzymało nagrodę, czy to w formie książki, zakładki czy naklejki. Okazało się, że dzieci znają wierszyki autora i za każdym razem był las rąk.  Upominków wystarczyło dla wszystkich. Po spotkaniu uczestnicy mieli okazję nabyć książki autora z osobistą dedykacją. W wydarzeniu wzięło udział ponad 100 dzieci z obu szkół. Dziękujemy dyrekcji i nauczycielom za przygotowanie spotkań, a dzieci zapraszamy po Drabikowe książeczki do biblioteki.