Bądź bezpieczny w sieci.

Dzień Bezpiecznego Internetu – 8 luty 2022 r. – święto obchodzone w całej Europie. Celem ustanowienia takiego dnia było zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. To dzień, w którym warto przypomnieć o zagrożeniach czyhających w sieci i jak można się przed nimi zabezpieczyć.

Biblioteka Publiczna w Siedliskach zachęca i proponuje dzieciom w formie zabawy odwiedzenie podanych stron internetowych. Czekają tam na was quizy, zagadki i gry, dzięki którym łatwiej jest sobie wyobrazić, jakie niebezpieczeństwa i zagrożenia czekają w sieci.

https://sieciaki.pl – edukacyjny serwis internetowy przeznaczony dla dzieci w wieku 9-11 lat, poświęcony tematyce bezpieczeństwa dzieci w internecie, gry, filmy, piosenki oraz materiały edukacyjne.

Interlandia – to gra przygodowa, dzięki której poznawanie zasad bezpieczeństwa w internecie i odpowiedzialnego udziału w internetowej społeczności to interaktywna zabawa. W trakcie gry dzieci zmagają się z hakerami, wyłudzaczami danych i hejterami. W ten sposób uczą się, jak sobie z nimi radzić w realnym świecie.

www.grarantanna.pl – strona opracowana przez Ministerstwo Cyfryzacji, sesje gier fabularnych online, zagadki logiczne, webinary, quizy, turnieje i konkursy związane z kreatywnym wykorzystaniem internetu.