Gminna Biblioteka Publiczna w Lubeni

Kicia Kocia bajkowa ulubienica dzieci.

Pani Beata Krawiec – animatorka zajęć, dziennikarka, przygotowała dla dzieci warsztaty z bajkowymi bohaterami. Zapowiadana Kicia Kocia, która miała odwiedzić przedszkolaków, rozchorowała się. Ale w zastępstwie wysłała do dzieci swojego przyjaciela – smoka NOVUSIA. Wiesław Drabik zapisał wierszowaną bajkę o Rzeszowie “Bajka o Smoku Novusiu”. Smok ten mieszkał w rzeszowskich podziemiach. Kochał książki a że nie mógł ich zdobyć, wykradał je z biblioteki. Przedszkolaki były zafascynowane postacią uroczego gościa, sami mogli przymierzyć strój smoka i bawić się razem z nim.

W drugiej części warsztatów dzieci dowiedziały się jakie jest magiczne znaczenie słowa “NIE”. Poznały również znaczenie gestów, gdy potrzebujemy pomocy lub czujemy zagrożenie.

Pani Beata szybko nawiązała kontakt z uczniami, aktywnie wciągając je do uczestnictwa w zajęciach. Dzieci brały udział w różnych scenkach, które przybliżały omawiany temat. Jej radosne usposobienie i szeroka wiedza sprawiły, że zajęcia przebiegły w wesołej i nieco zwariowanej atmosferze. Dziękujemy Pani Beacie i czekamy na spotkanie z Kicią Kocią.

Skip to content