Wakacje

Wakacje to najbardziej wyczekiwana część roku, mnóstwo wolnego czasu, piękna pogoda-każdy ma ochotę na błogie lenistwo z dala od nauki i szkoły 😉 Jest mnóstwo miejsc, których odwiedzenie sprawia wiele frajdy, tajemnic, których jeszcze nie odkryliśmy i książek na które wcześniej nie było czasu. Uczestnicy zajęć wakacyjnych zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Lubeni w tym roku zostali zabrani do podwodnego świata w rzeszowskim Sensis – Centrum HappyKids. Tam uczestniczyliśmy w spektaklu polisensorycznym – to fascynująca przygoda prowadząca dziecko przez świat dźwięków, pokazy świetlne oraz doznania zapachowe i dotykowe. Wyjazd wzbogacony o zajęcia sensoryczne stał się cudowną okazją, by pobudzić w dzieciach procesy niezbędne do właściwego rozwoju nie tylko zmysłów ale i zachęcić  do wspólnej zabawy. Pod czujnym okiem pani Barbary Rajzauer uczyliśmy się japońskiej sztuki składania papieru – origami. To nie tylko zabawa, ale i trening cierpliwości, sprawności manualnej i wyobraźni przestrzennej. Powstały sympatyczne żabki, piękne tulipany i ozdobne motylki.  Dzieciom bardzo spodobało się wyplatanie bransoletek z kolorowych gumek – biżuterię robili wszyscy. Naszym instruktorem była Marysia Zawadzka. Wykonano nie tylko bransoletki ale też cudne łańcuszki, kolczyki, pierścionki czy breloczki. Wakacje z biblioteką to również czas spędzony na świeżym powietrzu czyli dzień sportu. A przecież sport to zdrowie! Nie tylko wpływa pozytywnie na kondycję fizyczną, ale i kształtuje charakter. Zaskoczeniem dla uczestników okazały się warsztaty plastyczne pt. „Łowcy Atlantydy”, na których wspólnie stworzono bajkowy podwodny świat namalowany na folii. W naszych „akwariach” oprócz różnych gatunków ryb znalazły się meduzy, kraby, raki, rozgwiazdy, wodorosty a nawet batyskaf. Pośród wielu propozycji znalazł się również czas na sprawdzone planszówki. Pięć dni  upłynęło na wspólnej zabawie oraz nauce pracy w grupie. Dziękujemy za udział i zainteresowanie naszymi zajęciami, a w sierpniu zapraszamy na „Wakacje z Biblioteką” do filii w Straszydlu i Siedliskach.