Wakacje w Bibliotece

Wakacje dla dzieci to czas odpoczynku od nauki, zabaw, podróży i dużo wolnego czasu do zagospodarowania. Biblioteka Publiczna w Siedliskach zorganizowała dla dzieci wycieczkę edukacyjną do Sensis – Centrum HappyKids w Rzeszowie. Tam uczestniczyliśmy w spektaklu polisensorycznym – podwodny świat oraz uczestniczyliśmy w zajęciach, mających na celu pobudzić w dzieciach procesy niezbędne do właściwego rozwoju zmysłów – wzroku, słuchu węchu i smaku. Rozpoznawaliśmy zapachy różnych substancji, przez dotyk, określaliśmy fakturę i kształty różnych przedmiotów, słuchaliśmy odgłosów z głębin oceanu oraz obserwowaliśmy różne zjawiska świetlne. Dzieciom zabawa bardzo się podobała, z żalem opuszczali salę ćwiczeń. Dziękujemy za udział w naszych zajęciach.