Biblioterapia w Domu Seniora.

Biblioterapia to terapia za pomocą słowa, pozwala na zmianę nastroju, pobudza wyobraźnię, redukuje stres i rozwija procesy poznawcze. Biblioterapia seniorów zakłada stosowanie literatury, poradników i innych materiałów alternatywnych w niwelowaniu stresu po traumatycznych wydarzeniach, łagodzenia bólu, zaburzeń nastroju, w stymulacji rozwoju lub poprawy jakości życia. Opiekunowie Domu Seniora “Pogodna Dolina” doskonale o tym wiedzą, dlatego w ramach oferowanych zajęć, znalazła się również biblioterapia. Rozpoczęliśmy cykliczne, co miesięczne spotkania z książką. Lekturą dzisiejszego spotkania jest książka Eileen E.Freeman “Wybrani przez anioły”. Dla przeciętnego człowieka anioł to istota ze skrzydłami i aureolą, sędziwa i wielkiej piękności.W niektórych religiach i systemach filozoficznych wierzy się w istnienie większej ilości różnego rodzaju duchów pośrednich między Bogiem i ludźmi. Jedno jest pewne – anioły pojawiają się w naszym życiu, tylko czy zawsze umiemy je dostrzec? Ta książka niesie nadzieję i wiarę w to, że nikt nie jest osamotniony.