Zapach goździków

Za kilka tygodni nastanie dla nas świąteczny czas i podobnie jak u  bohaterów „Zapachu goździków” będą trwały przygotowania do wigilii. W książce Agnieszki Jeż  klimat świąt Bożego Narodzenia jest jedynie tłem do warstwy obyczajowej. Bohaterowie  tu występujący stanowią ciekawy przekrój osobowości. Jest ich dość dużo dlatego dobrze, że zostali ujęci w „ściągawce”, którą autorka zamieściła na samym początku. To bardzo pomaga  w przypadku pogubienia się między bohaterami. Czytana przez nas lektura jest ciepłą historią,  która chwilami naprawdę  pachnie goździkami. To  powieść o relacjach rodzinnych, wsparciu,  o tym, jak ważna jest szczera rozmowa i czas poświęcony drugiemu człowiekowi. Podobało nam się  przedstawienie przyjacielskich i rodzinnych relacji. Dziś niestety rzadkością już jest, aby latami pielęgnować przyjaźń czy  wspierać się w rodzinie. Autorka skupiła swoją  uwagę na bohaterach i przeżyciach nie szczędząc im problemów, z którymi musieli sobie poradzić. Z kart wybrzmiewa też smak dobrego wina i zamiłowanie do muzyki klasycznej. Piękna okładka bardzo prowokuje i zachęca do sięgnięcia po książkę.