Biblioterapia dla seniorów.

Polskim zwyczajem, 6 grudnia obchodzimy Mikołajki, a to oznacza, że naszym bliskim składamy życzenia i wręczamy upominki. Dlatego nasze spotkanie z seniorami rozpoczęliśmy od krótkiej historii, przedstawiającej życie i działalność świętego Mikołaja. Podopieczni Domu Seniora “Pogodna Dolina” z tej okazji zostali również obdarowani słodyczami. Jako, że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku z książki ” Polskie obrzędy i zwyczaje” przypomnieliśmy sobie wiele już zapomnianych obrzędów i podań ludowych, jakie towarzyszyły tym niezwykłym świętom. W całej Polsce Wigilia to najpiękniejszy, magiczny dzień i wieczór w roku; czas cudów, niezwykłych przeżyć w gronie najbliższej rodziny. Wspólnie z seniorami wspominaliśmy te niezwykłe przygotowania, strojenie choinki, przygotowywanie potraw oraz pieczenie smakowitych ciast. Łez wzruszenia, radości nie było końca. Wszystkim kochanym seniorom złożyliśmy świąteczne życzenia. Niech ten piękny dzień zapoczątkuje czas wyjątkowej, świątecznej atmosfery, trwającej nieprzerwanie do końca roku.