Wiosenne czytanki.

W poniedziałek 27 marca dzieci z oddziału “0” uczestniczyły w lekcji bibliotecznej pod hasłem “Przyszła wiosna”. Pomimo, iż pogoda za oknem nie przypominała nam wiosny, dzieci jednak zauważyły zachodzące zmiany i w przyrodzie i w sposobie ubierania się oraz to, że wszystko wokół nas budzi się ze snu. Kwiaty rozkwitły, ptaki przyleciały zza morza. Bardzo bystro i przenikliwie opowiadały o wszystkim, co do tej pory dostrzegły w swoim otoczeniu. Następnie zapoznały się z opowiadaniem, w jaki sposób leśne zwierzęta witają wiosnę oraz jak żubrzyk Pompik szukał zapachu wiosny, angażując w to swoich przyjaciół. Na zakończenie dzieci zaśpiewały piosenkę “Witaj wiosno” oraz pochwaliły się swoimi pracami plastycznymi, obrazującymi Panią Wiosnę.