Cała Polska Czyta Dzieciom.

Akcja Głośnego Czytania Dzieciom została rozpoczęta w czerwcu 2001 roku przez Fundację “ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom”. Czytanie jest znakomitą metodą wychowawczą i najlepszą inwestycją w przyszłość dzieci. Biblioteka Publiczna w Siedliskach każdego roku włącza się w tą popularną już kampanię. W tym roku odwiedziliśmy oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej w Siedliskach. Dzieciom czytała pani Justyna – członkini OSP w Lubeni, pani Monika – wolontariuszka GBP w Lubeni oraz pracownik biblioteki w Siedliskach. Lekturą były piękne wiersze Doroty Gellner – “Gąska”, “Ogłoszenie”, “Zły humorek”, “Dziwna przygoda”, “Bajkowy deszcz” i inne. Utwory Doroty Gellner znajdują się w podręcznikach, przewodnikach metodycznych, antologiach a książki na Liście Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Dzieci słuchały z uwagą a następnie udzielały odpowiedzi na zadawane pytania związane z treścią utworu. Były oczywiście nagrody za poprawne odpowiedzi. Był również słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci oraz życzenia z okazji Dnia Dziecka.