Gminna Biblioteka Publiczna w Lubeni

II Lubeński Jarmark Świąteczny

Tegoroczny II Lubeński Jarmark Bożonarodzeniowy rozpoczął się powitaniem i oficjalnym otwarciem, którego dokonał Wójt Gminy. Po chwili nadszedł czas na pierwsze występy – na scenie zaprezentowały się przedszkolaki z Siedlisk, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój swoim radosnym programem artystycznym.

Kolejnym punktem wydarzenia było wręczenie nagród w konkursach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni oraz bibliotekę w Lubeni: „Najpiękniejsza świąteczna bombka” oraz „Cuda na pierniku”. Uczestnicy zaprezentowali wyjątkową kreatywność i wysoki poziom prac, dlatego jury zdecydowało o nagrodzeniu wszystkich uczestników dyplomami oraz nagrodami.

W międzyczasie na placu pojawił się wyjątkowy gość – Mikołaj, który przyjechał… na motorze. Można było zrobić sobie z nim zdjęcie, a nawet odbyć krótką przejażdżkę. Jak przystało na Mikołaja, częstował również słodyczami, wywołując wiele uśmiechów.

Następnie scena została oddana Pani Aleksandrze Haligowskiej „Studio Rozwoju Muzycznego Minimusic” oraz jej młodym wokalistom. Mali artyści zaprezentowali swoje talenty, wykonując świąteczne piosenki, które wprowadziły publiczność w jeszcze bardziej magiczny klimat.

Choć na scenie dużo się działo, głównym celem spotkania było odwiedzanie stoisk wystawców. Na jarmarku można było zakupić przepiękne rękodzieła: szydełkowe ozdoby, torebki, różnego rodzaju dekoracje i stroiki przygotowane m.in. przez uczniów Szkół Podstawowych z naszej gminy. Nie zabrakło także stoisk z pysznymi potrawami, ciastami, serami, wędlinami, miodami, sokami i syropami. Odwiedzający mieli również okazję nabyć strażacki kalendarz przygotowany przez OSP Lubenia. Dużą atrakcją była świątecznie oświetlona „Betoniarka Express” firmy Styrobud, która przyciągała wzrok swoim wyjątkowym wystrojem i zachęcała do robienia zdjęć. O aromatyczne przysmaki oraz napoje zadbało Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi Straszydle.

W bibliotece można było podziwiać wystawę „Nasz wspaniały świat” wg. KiciNici stworzony przez Panią Alinę Przydatek oraz zakupić obrazy Pani Stefanii Wójcik. Natomiast w sali GOK zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w świątecznej scenerii.

Na zakończenie składamy podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia: GOK Lubenia, Aglomeracji Rzeszowskiej, OSP Lubenia, Gminie Lubenia, Panom Sołtysom, ekipie technicznej, wystawcom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania.

Serdecznie dziękujemy Wójtowi, Panu Adamowi Skoczylasowi, za przychylność wobec pomysłu.

Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy mimo niesprzyjającej aury przybyli i sprawili, że jarmark mógł się odbyć w tak radosnej i świątecznej atmosferze.

Skip to content