Wsiądź na rower albo załóż buty do biegania – echa spotkania hobbystów – pasjonatów kolarstwa i biegania.

Lutowe spotkanie hobbystów skupiało się wokół tematyki rowerowej.   Mieliśmy okazję poznać  pasjonatów tego pięknego sportu. Gośćmi specjalnymi byli  dwaj sportowcy-amatorzy, którzy na swoim koncie posiadają liczne sukcesy.  Pochodzący z Siedlisk pan Bogdan Adamczyk  to uczestnik tour de Pologne amatorów 2012. W roku 2013  brał udział w Maratonie Rowerowym 3130 km  Dookoła Polski w 10 dni ze wspaniałym czasem 8 dni 15 godz. 6 minut. W roku 2014 pojechał w V Śląskim Maratonie Rowerowym –na dystansie 600 km osiągając czas 22 godz. 46 minut.  Opowiadał o starcie w ultramaratonie „Bałtyk-Bieszczady 1008 km. Pan Marcin Bogusz z kolei startuje i  triathlonach, biega po schodach na 38 piętro  – oczywiście bijąc rekordy czasowe, jeździ na rowerze, startuje w maratonach  i ultramaratonach biegowych.  Goście opowiadali o treningach,  sprzęcie. Chętnie odpowiadali na zadawane przez uczestników spotkania pytania. Cieszymy się, że przyszło wielu młodych ludzi którym aktywność fizyczna i posiadanie pasji w życiu nie jest obce.  Goście zaprezentowali swoje trofea, sprzęt. Mieliśmy też okazję obejrzeć prezentację multimedialną z wyprawy rowerowej w Alpy.  Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli przyjść do biblioteki i miło tutaj spędzić swój czas. Jak zawsze spotkaniu towarzyszyła wystawka literatury.