Narodowe czytanie 2021

Biblioteka będąc instytucją aktywnie popularyzującą literaturę 4 września po raz dziesiąty włączyła się w ogólnopolską  w tym roku wyjątkową, bo jubileuszową akcję Narodowego Czytania. Klimatycznym miejscem obcowania ze słowem drukowanym  była kaskada solankowa, w Sołonce, gdzie w leśnej głuszy rozbrzmiewały słowa czytanego dzieła. “Moralność pani Dulskiej”  Gabrieli Zapolskiej ten pełen humoru i farsy utwórz wielkiej polskiej literatury czytaliśmy w urokliwej scenerii sołońskiego zacisza.  Wybrane scenki  można było usłyszeć w interpretacji przedstawicieli władz lokalnych i dorosłych mieszkańców naszej Gminy. Wśród lektorów nie zabrakło też uczniów, którzy mierzyli się z “Moralnością pani Dulskiej”. Nasze zaproszenie do wspólnego czytania spotkało się z dużym zainteresowaniem  o czym świadczyła licznie zgromadzona publiczność i  ilość chętnych osób do zaprezentowania swoich lektorskich umiejętności.  Uczestnicy obecni w czasie wydarzenia  mieli okazję do zapoznania się z samą ideą Narodowego Czytania, a elementem wzbogacającym program była zabawa z nagrodami podczas przygotowanego na tę okazję quizu dotyczącego treści utworu. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem w postaci tortu jak przystoi na jubileuszową okazję. Dziękujemy za wspólnie spędzone popołudnie i za rok  zapraszamy do udziału w kolejnej odsłonie NC która przybliży kolejne wielkie wybrane dzieło z kanonu polskiej literatury.