Partnerstwo dla książki – Biblioteka beneficjentem programu

W ramach realizacji projektu od września do grudnia 2020 roku odbędzie się 17 spotkań skierowanych do dzieci, młodzieży i seniorów. Będą to spotkania autorskie z cenionymi przez czytelników podróżnikami i reportażystami, cykl warsztatów edukacyjnych skierowanych do młodego pokolenia ph. „Podróż dookoła świata”, zajęcia literackie z wykorzystaniem serii książek Szymona Radzimierskiego – młodego podróżnika i aktora. Wybierzemy się również z grupą dzieci, w podróż do jednej
z rzeszowskich księgarni. Kontakt z tekstem literackim autorów książek podróżniczych, ukaże nie tylko ciekawe osobowości, ale pozwoli poszerzyć wiedzę o Polsce i świecie. Ze względu na pionierskość zaplanowanych wydarzeń i form ich realizacji na terenie naszej gminy uważamy, że zainteresuje szerokie grono odbiorców ludzi młodych oraz seniorów, o podobnych pasjach.

Celem projektu jest kreowanie i rozbudzanie nawyków czytelniczych, wzmocnienie roli biblioteki, jako ośrodka animującego kulturę w tym kulturę czytelniczą, rozszerzenie zakresu usług biblioteki oraz aktywizacja i animacja życia kulturalnego społeczności lokalnej. Zakładamy, że udział odbiorców w zaplanowanych wydarzeniach pozwoli spojrzeć na bibliotekę, jako miejsca otwartego dla wszystkich, gdzie książka stanowi zasadniczy trzon jej działań.

Zadanie “Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

Zadanie zrealizowano w partnerstwie ze szkołami z terenu gminy Lubenia, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lubeni oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Gminy Lubenia “Aktywni Razem”

Zrealizowany program projektu. Wydarzenia:

1. W podróż na Madagaskar z Michałem Szulimem
  2. Dzieci świata – warsztaty