Mała Książka Wielki człowiek – III edycja projektu.

Z radością informujemy, że lubeńska biblioteka kontynuuje realizację projektu Instytutu Książki
ph. „Mała książka – Wielki Człowiek”, który jest skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców.

Każde dziecko urodzone w latach 2014-2017, które odwiedzi bibliotekę oraz nasze Filie w Siedliskach i w Straszydlu otrzyma Wyprawkę Czytelniczą, a  w niej książkę „Pierwsze czytanki dla …” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. Dla rodziców przeznaczony jest poradnik „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” Na każde dziecko, które uzbiera 10 naklejek, czeka imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania. Otrzyma tez w upominku atrakcyjne gadżety.

Razem postaramy się sprawić, aby czytanie książek stało się sposobem wspólnego spędzania czasu przez rodziców i dzieci, a biblioteki stały się miejscem, w którym mały człowiek po raz pierwszy zetknie się z życiem kulturalnym.

Program jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.