Cyfrowe GOK-i w podregionie rzeszowskim

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubeni po zgłoszeniu  udziału w projekcie „Cyfrowe GOKi w podregionie rzeszowskim” znalazła się w gronie szczęśliwców  i wzbogaciła się o 5 komputerów przenośnych Lenovo z oprogramowaniem i fachową literaturą z Fundacji VCC z Lublina.

Projekt realizowany jest  w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr 3 „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa”, Działanie nr 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jego celem jest podniesienie kompetencji cyfrowych pracowników gminnych samorządowych jednostek kultury oraz dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat poprzez szkolenia i zajęcia praktyczne, których realizacja planowana jest na najbliższe miesiące w nowym roku 2021.