Wielkie hece! Ferie w Bibliotece!

Zapraszamy do udziału w zajęciach animacyjno-literackich przygotowanych dla dzieci  na drugi tydzień ferii zimowych, tj. 20-24 stycznia 2020 r. Zapisy osobiste lub telefoniczne do 15 stycznia lub wyczerpania miejsc.
Do udziału w zajęciach wymagana jest pisemna zgoda rodzica/opiekuna prawnego. Formularze zgód do pobrania  w GBP.

„Ferie w bibliotece” to lubiana przez dzieci forma spędzania wolnego czasu. Na okres zimowego odpoczynku od  nauki szkolnej  przygotowany został cykl zajęć służących propagowaniu książki i czytelnictwa. Podczas spotkań organizowane były różne formy pracy między innymi zabawy edukacyjne związane z kodowaniem,   zajęcia manualne podczas których wykonywane  były zimowe pejzaże, laurki dla babci i dziadka,  dzień z ulubionymi przez dzieci grami planszowymi oraz warsztaty literacko-plastyczne – przygotowaliśmy spektakl w teatrzyku cieni. Ta kreatywna zabawa nawiązująca do chińskiego teatru z III w. p.n.e. przeniosła uczestników zajęć w świat eksperymentowania ze światłem i cieniem.
Podejmowane działania umożliwiły przyjemne i pożyteczne spędzenie czasu w otoczeniu książek.