Cała Polska Czyta Dzieciom

Jak co roku lubeńska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję społeczną Cała Polska Czyta Dzieciom. Tym razem  utwory polskich autorów czytaliśmy zerówkowiczom ze SP w Lubeni. Milusińskim przygotowaliśmy niespodziankę zapraszając gościa specjalnego w osobie BARTNIKA,  który opowiedział  maluchom skąd się bierze miód. Wydarzenie miało odbyć się w biblioteczce na świeżym powietrzu lecz pogoda w poniedziałkowe majowe przedpołudnie  nie sprzyjała spotkaniu w plenerze, dlatego bibliotekarze  wraz z zaproszonym gościem musieli udać się do szkoły. Do czytania wybraliśmy teksty traktujące o pszczołach, miodzie i niedźwiadkach. Czytanki, rekwizyty i opowieści pszczelarza spotkały się z zainteresowaniem dzieci. Nie obyło się bez degustacji pysznego miodu, wspólnych zdjęć i niezliczonej ilości pytań.