Oczarować dzieci Muminkami

20–ta rocznica śmierci pisarki Tove Jansson była okazją aby przybliżyć jej twórczość najmłodszym. Znana jest najbardziej jako autorka ilustrowanych przez siebie książek dla dzieci o Muminkach, które przetłumaczono na ponad trzydzieści języków. W czwartkowe przedpołudnie chciałyśmy zachwycić Muminkami dzieci z grupy

4 i 5-latków. Spośród wielu dostępnych książeczek w naszej bibliotece, nasi milusińscy wybrali do słuchania tę o przygodach Muminka detektywa. Razem przeprowadziliśmy śledztwo w sprawie znikających jabłek. Dochodzenie zakończyło się sukcesem. Na zakończenie każdy detektyw otrzymał pamiątkowy medal. Mamy nadzieję, że dzisiejsza upalna Muminkowa  biesiada rozpaliła ciekawość  co do  dalszych przygód naszych bohaterów. I podczas wakacji chętnie będziecie zaglądać do biblioteki i korzystać z bogatej oferty książeczek dla dzieci.