Rozrywka z biblioteką

Ależ się działo! Tegoroczne wakacje z biblioteką odbyły się w plenerze. Lubeński rezerwat kultury okazał się idealnym miejscem na zorganizowanie zajęć, szczególnie w dobie pandemii. Pomimo upału frekwencja dopisała. Dla dzieci przygotowano moc atrakcji. Niezwykle ciekawym i cieszącym się wielkim zainteresowaniem okazało się spotkanie a alpakami. Przyjechały one do nas z niedalekiej Woli Rafałowskiej. Dzieci dowiedziały się od opiekunów zwierząt informacji o ich hodowli i upodobaniach. Same mogły m.in. nakarmić i pogłaskać czworonożnych przyjaciół. Wysłuchały również historii z książki o małej lamie, którą mogą wypożyczyć w bibliotece. W grupach z wielkim skupieniem szukali 10 ukrytych lam. Zajęcia manualne prowadzone przez artystkę      p. Beatę Olchowy rozbudziły kreatywność i wyobraźnię wśród uczestników. Dzieci wykonały obrazki z papieru czerpanego, pięknie je przyozdabiając materiałami z łąk i pól: nasionami, kwiatkami, listkami itp. Podczas wakacyjnego wypoczynku znalazł się czas na zabawy ruchowe: z chustą , tunelem, grę w piłkę, tor przeszkód, slalom czy przeciąganie liny. Wiele frajdy i zaskoczenia wywołało malowanie farbami na trawie. Uśmiech od ucha do ucha na twarzach pojawił się gdy dzieci mogły malować swoje ręce a później odbić je na kartkach papieru. I tak wakacje z biblioteką w plenerze 2021 przeszły do historii. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok! Życzymy zdrowego i pogodnego wypoczynku. Pamiętajcie, że w bibliotece wiele przygód zapisanych na kartkach papieru czeka na Was!