Eventowy piknik 2021

Piknik to jedno z wydarzeń związanych z dużym projektem „Cyfrowe GOK-i w podregionie rzeszowskim”, realizowanym przez Fundację VCC z Lublina. Odbył się on 12.08. 2021  w Straszydlu na placu pod biblioteką.GBP w Lubeni z filią w Straszydlu jest jednym z uczestników tego przedsięwzięcia.Warsztaty programistyczne dla dzieci, zabawy z animatorami i quizy z nagrodami – to wszystko czekało na uczestników pikniku, promującego projekt „Cyfrowe GOK-i w podregionie rzeszowskim”. Do dyspozycji uczestników pikniku był między innymi ozobot, któremu należało zaplanować trasę poprzez odpowiednie ułożenie puzzli, które z kolei mają wypisane na sobie komendy. Nie zabrakło  także maty do kodowania, gdzie łącznie było na niej do rozegrania kilkadziesiąt gier logicznych, a także szachy na dużej planszy. Dużą atrakcją cieszyły się zabawy kodowania kubeczkami i związana z tym rywalizacja.Wszystkie te zajęcia poprowadzili animatorzy z Agencji Eventowej Infinitum. Wakacyjna pora  i piękna pogoda sprzyjała dużej frekfencji dzieci, które chętnie uczestniczyły w zabawie.Każdy uczestnik zajęć otrzymał nagrodę. Dodatkowo nagrodzeni zostali uczniowie biorący udział we wcześniejszych zajęciach z zakresu programowania i bezpieczeństwa w sieci.Obecnie kompetencje cyfrowe obok czytania, pisania , umiejętności matematycznych i językowych stanowią zespół fundamentalnych umiejętności współczesnego człowieka.