XX Ogólnopolski Tydzień Głośnego Czytania Dzieciom

Odbył się już XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów!”. Nasza biblioteka jak co roku włączyła się do obchodów ponieważ wiemy, że czytanie dzieciom jest niezwykle ważne dla ich rozwoju.
31.05.2021 zaproszeni goście czytali dla dzieci oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Straszydlu, a byli to pan Adam Skoczylas Wójt Gminy Lubenia , pan Paweł Chmiel policjant i pani Lucyna Tondera emerytowana nauczycielka.
Skoro mieliśmy czytać polskich autorów czytaliśmy wiersze Jana Brzechwy, a przede wszystkim wiersze naszej rodzimej lubeńskiej poetki Stanisławy Kopiec. Zabawne wesołe wiersze z książeczki “Gospodyni mucha “i Śliwka i wisienka” pozwoliły na poznanie twórczości  nieżyjącej już Stanisławy Kopiec.
Mądre i pouczające wiersze dla dzieci sprawiły ,że jej poezja żyje wciąż w nas, a pamięć o niej będzie trwała w jej wierszach.
Nie zabrakło pytań do zaproszonych gości dotyczących ich pracy. Wójt złożył dzieciom z okazji Dnia Dziecka życzenia i poczęstował słodyczami.Bardzo dziękujemy gościom za poświęcony dzieciom czas.