Wszystko mnie tu dziwi…

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to święto którego celem jest propagowanie czytelnictwa  wśród najmłodszych. Włączając się w tak pożyteczną akcję w roli lektorów odwiedziłyśmy uczniów SP w Lubeni. Pragniemy w ten sposób budować jeszcze większą wieź z młodymi ludźmi, którzy korzystają ze zbiorów biblioteki jak też zachęcić tych którzy niewiele czytają. Patronką tegorocznej akcji jest Janina Porazińska dlatego też na spotkanie z trzecioklasistami zostały wybrane dwa tytuły  –  „Pamiętnik Czarnego Noska” i „W Wojtusiowej izbie”. Po krótkim wprowadzeniu w tematykę książek i biografię oraz twórczość autorki przyszedł czas na lekturę. Opowiadanie o misiu bardzo podobało się dzieciom, a zachęcone dwoma  pierwszymi rozdziałami chcą  poznać dalsze losy pluszowego przyjaciela. Wiersze z książki „W Wojtusiowej izbie” również zafascynowały młodych odbiorców. Dla urozmaicenia spotkania zadana została do wykonania praca plastyczna związana z tematyką czytanych książek.