Gminna Biblioteka Publiczna w Lubeni

Gra wyobraźnią, słowem i obrazem

Książka „Kłopot” Iwony Chmielewskiej rozwija wyobraźnię i zachęca do współtworzenia własnej wersji wydarzeń (co jeszcze mogło się stać?). Jak pomóc dziecku radzić sobie ze stresem? na te i inne pytania odpowiemy sobie z dziećmi na zajęciach w bibliotece.

Na zajęciach  w bibliotece 4.10.2021 z dziećmi z oddziału przedszkolnego omawialiśmy książkę obrazkową Iwony Chmielewsk9iej „Kłopot” , która w kilkunastu zdaniach i obrazach mieści więcej niż niejedna powieść.

Dziewczynka prasuje haftowany obrus, cenną pamiątkę po babci. Zamyśla się i na białym płótnie powstaje ślad spalonego żelazka. To prawdziwy kłopot. Niedługo wróci mama.Jak czuła się dziewczynka, której zdarzył się kłopot w postaci wypalonego odbicia żelazka na pamiątkowym obrusie?Czy bała się przyznać do tego, co się stało? Jakie miała pomysły?W jaki sposób „kłopot” ożywił jej wyobraźnię?Jak zareagowała mama? Te i inne pytania kierowane były do dzieci.

Następnie dzieci  uwieczniły na kartkach papieru co jeszcze może powstać z „kłopotu” (jakie postacie, przedmioty, kształty?) dorysowując do wypalonego śladu po żelazku.

Na zakończenie można było pooglądać najpiękniejsze bajeczki dla dzieci co miało być zachętą do odwiedzenia biblioteki z rodzicami.

Skip to content