Bezpłatna wyprawka czytelnicza – czas start!

Małych-Wielkich czytelników zapraszamy  do czytania i zbierania naklejek.

Dzieci i Rodziców zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej  odsłonie kampanii „Mała Książka – Wielki Człowiek” w bibliotece. W tej edycji projekt jest skierowany do dzieci urodzonych w latach 2015-2018
Każde dziecko, które odwiedzi bibliotekę razem z rodzicem  otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą zawierającą : książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Beneficjentami projektu są zarówno dzieci, które już są czytelnikami, jak i te, które dzięki naszym wspólnym staraniom nimi zostaną. Dzieciom, które otrzymały „Pierwsze czytanki” w poprzedniej edycji, nie wydajemy ich ponownie, ewentualnie nową kartą do zbierania naklejek.

Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się przekonać rodziców, że na czytanie nigdy nie jest za wcześnie.

Projekt Mała Książka-Wielki Człowiek  organizowany jest  przez Instytut Książki i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego