5 Listopada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa Do przedszkolaków zawitała bajkowa atmosfera. Dzieci słuchając  opisu odgadywały jaka to postać z bajki. Wysłuchały fragmentów bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek. Przyniesione przez bibliotekarza bajki, które mogły pooglądać były zachętą do odwiedzin w bibliotece i wypożyczeń.Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy.

no images were found

Jest to doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.