ŚwiętujMY!

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza m.in. na:

• wystawę „Niepodległa na mapach. Kształtowanie granic po 1918 roku” – materiał popularnonaukowy z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przypomina najważniejsze fakty związane z historią włączania różnych regionów Polski w granice niepodległego państwa. Wystawa łączy w sobie wątki wielkiej historii z historiami lokalnymi, uświadamiając jednocześnie, jak bardzo skomplikowany był proces wrysowania nowych państw na mapę Europy po I wojnie światowej. Wystawa jest dostępna na stronie https://niepodlegla.gov.pl/o-niepodleglej/niepodlegla-na-mapach-ksztaltowanie-granic-po-1918-roku-bezplatna-wystawa-do-pobrania/.
  • niepowtarzalny koncert pt. „CHOPIN / NORWID / NIEMEN”. Niezwykłą muzyczną opowieść o trzech wybitnych twórcach, których łączy niezwykła wrażliwość i dar tworzenia dzieł ponadczasowych. Koncert będzie transmitowany na żywo 10 listopada 2021 r. od godz. 20.00 na stronie niepodlegla.gov.pl oraz na kanale Youtube NiepodległejRetransmisję będzie można obejrzeć w sobotę 13 listopada 2021 o godzinie 15:45 na antenie TVP Kultura lub wysłuchać w Narodowe Święto Niepodległości o godzinie 13:00 w radiowej Dwójce.